NIKEE - superhry online zdarma NIKEE - wallpapers na plochu 1600x1200 NIKEE - obrazky na plochu 1280x1024 NIKEE - tapety na plochu 1024x768 NIKEE - MP3 zdarma, videoklipy, texty NIKEE - Red Dwarf online videa, Cerveny Trpaslik NIKEE.net - zabava pro vsechny NIKEE - sms zdarma NIKEE - vtipy kreslene a psane NIKEE - horoskopy NIKEE - Futurama online videa NIKEE - South Park online videa NIKEE - Simpsonovi online videa
     Menu ICQ

 
     Download


ICQ 6


čeština ICQ 6


ICQ 5.1
Build #3000


čeština ICQ 5.1
Build #3000

 
     Návštěvnost 
     Reklama
Co je Skype?
Mezi internetovou komunikaci dnešní doby se zařadil už i lidský hlas. A proto se v následujících odstavcích zaměříme na program, který umožní vytvořit z téměř jakéhokoli počítače (nezávisle na operačním systému) interaktivní telefon.

Ano, řeč bude o programu Skype. Skype je relativně malý program umožnující hlasovou komunikace za použití Internetu. Skype byl vytvořen autory známého P2P programu Kazza ve více verzích pro různé operační systémy, nezáleží tedy na tom, zdali váš internetový protějšek používá Linux, Windows, Mac OS X, nebo dokonce Pocket PC. Program se všude chová stejně.

Mezi největší výhody Skype bych mohl směle zařadit jeho cenu, je ZDARMA, jako další by to byla konfigurace spojení. Uživatel není nucen nic konfigurovat, program si veškeré parametry nastaví sám. Díky tomu projde prakticky kterýmkoliv firewallem, proxy nebo routerem. A nakonec mě mile překvapily nízké nároky na přenášená data (traffic se pohyboval při poměrně rušném rozhovoru od 4 kbps do 7 kbps, obvykle se ale "držel" okolo 5 kbps). Poslední zmiňovanou vlastnost však nejvíce ocení "modemáři"...

Program si své spojení "hovory" rovněž šifruje a provádí to velmi dobře. Používá totiž 2048bitové šifrování RSA, které zajišťuje výměnu klíče, a pro samostatné kódování přenosu je použita 256bitová šifra AES.

HW náročnost je, řekl bych, přiměřená výkonu dnešních strojů, posuďte sami.
  • 400MHz processor
  • 128 MB RAM
  • pro instalaci byste si měli vyhradit okolo 10 MB na disku
  • nutností je pochopitelně zvuková karta, repráčky a nějaký ten mikrofon
  • požadavky na internetové spojení jsou rovněž mírné, stačí 33,6Kbps modem nebo jakýkoliv jiný druh připojení (DSL, Broadband, Wifi...)
Volám, voláš, voláme...

Při prvním spuštění se budete muset (ostatně jako všude) zaregistrovat. Registrace probíhá ale plně přes Skype, takže není nutno pátrat někde po stránkách).

Možnosti registrace bych rozdělil na dvě skupiny: telefonování přes Internet, nebo na pevnou linku. První možnost je zdarma, ale není vám dovoleno volat na "pevnou". Pokud si chcete vyzkoušet i druhou možnost, budete si muset koupit volací kredit, můžete se podívat na ceny.

Ale ať se už rozhodnete pro jakoukoli variantu, zaručuji vám, že se s tímto programem rozhodně nebudete nudit. :))

     Menu Skype
 
     Download


Skype 3.2
 
     AONN.cz

NIKEE Obrazky - wallpapers, tapety na plochu PC na nikee.net
 
     Anketa

 
     Spřátelené Weby
1HRY.cz - hry online zdarma NIKEE HRY, superhry, 1000her, webhry, flash hry, hry online, hry zdarma
HRY2.eu - hry online, 1000her, mimoni, planeta mimonu, herna, webhry, herni, minihry
Uloz si video Nahnoji.cz
biotechart.cz - animovane obrazky GIF z oblasti biologie, technologie a umeni
Globální mediální server TetriSys
  

   © Nikee 2005
NIKEE - griffinovi online videa NIKEE - Pratele online videa NIKEE - crack NIKEE - Krok za Krokem online videa NIKEE - happy tree friends NIKEE - Kdo prezije - Survivor NIKEE.net - zabava pro vsechny NIKEE - Fur TV NIKEE - MINECRAFT NIKEE - Byl jednou jeden zivot online videa NIKEE - Hvezdna brana SG-1 StarGate online NIKEE - Pat a Mat online videa, A je to! NIKEE - big bang theory online videa
NIKEE.net
ALYSS.cz
SIFEE.biz
ENKII.cz
OFRII.com